معرفی کتاب قلعه متحرک

اثر دایانا واین جونز از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: شراره صدیق-برترین رمان های ادبیات نوجوان

سوفی بیچارگی بزرگی از سه دختر بزرگ است که به زحمت باید شکست بخورد اگر همیشه از خانه بیرون برود تا سرنوشت او را پیدا کند. اما هنگامی که او ناخودآگاه جادوگری از جادو را جذب می کند، سوفی خودش را در معرض هول زدن قرار می دهد که او را تبدیل به یک بانوی پیر می کند. تنها شانس خود را در شکستن آن در قلعه همیشه در حال حرکت در تپه ها قرار دارد: قلعه جادوگر Howls. سئوفی برای فریب دادن زرنگی، باید با صدای بی حوصله برخورد کند، با جادوگر آتش سوزی مقابله کند، و با جادوگر سرنگ زباله ملاقات کند. در طول راه، او متوجه می شود که بیشتر به Howl و خود - بیشتر از اول دیدار با چشم است.


خرید کتاب قلعه متحرک
جستجوی کتاب قلعه متحرک در گودریدز

معرفی کتاب قلعه متحرک از نگاه کاربران
@سوفی گفت : @مرده است ؟@صدایی در ذهنش گفت : اما او که تا یه ساعت پیش زنده بود ! مرگ همین است . مردم زنده اند و ناگهان میمیرند !@
اوه نمیدونم چی بگم و چی بنویسم . اول از همه از ایده فوق العاده کتاب شروع میکنم . ایده ای که واقعا نو و تازه هست و درگیر کلیشه هایی که توی بسیاری از داستان ها دیدم نشده . یک قلعه متحرک که چند در داشته باشه که هرکدوم به یک سرزمین و حتی یک زمان دیگه باز بشه ! ووو ! عالیه .
در مورد داستان . با اینکه نثر بسیار ساده ای داره ولی عجیب دلنشینه . اتفاق ها با سرعت منطقی رخ میدن و جالب اینکه همونطور که پشت کتاب میخونید هیچ چیز توی داستان بی دلیل و بی مورد نیست ! همه چیز مثل قطعات پازل هستن که به هم ربط پیدا میکنن . حتی اون کلاه هایی که سوفی اول داستان باهاشون حرف میزنه .
طنز های کلامی و موقعیت داستان عالیه . شما با یک گروه فوق العاده طرف هستید . یک جادوگر پرحرف که خیل به ظاهرش میرسه و بیشتر اوقاتش رو توی حموم سپری میکنه . به خاطر اشتباه سوفی که باعث شد رنگ موهاش تغییر کنه خونه رو پر از ژله سبز میکنه در حالیکه برای سوتی های خیلی خیلی بزرگتر سوفی واکنش وحشتناکی نشون نمیده. یک دستیار جادوگر عاشق پیشه که میخواد به هر نحوی جلوی ولخرجی های استادش رو بگیره . یک شیطونک آتش با حرف های وقت و بی وقتش و شیطنت های خاص خودش و یک پیرزن کله خراب که کار خودش رو میکنه و اکثرا خراب کاری میکنه . کل کل های سوفی ، هاول ، مایکل و کلسیفر خیلی خیلی خوب از آب در اومده .
باوجود اینکه باید هاول رو تا آخر داستان یک آدم بدجنس به شمار بیاریم ولی چیزهایی توی وجودش هست که نمیشه اونو دوست نداشت . هاول از فقرا پول نمیگیره ، با سوفی خیلی خیلی مهربونه و با کلسیفر هم رفتار دوستانه ای داره . هاول همون طور که سوفی در اولین برخورد با او گفت واقعا آدم باوقاریه .
نکته قوت دیگه داستان دیالوگ های خیلی خوبشه . با اینکه شاید داستان ساده به نظر بیاد ولی جای جای داستان یک دیالوگ هایی نهفته هست که آدم رو به فکر فرو میبره .
اتفاقات غیرمنتظره خیلی زیادی توی داستان میفته ! از جا جایی دوتا خواهر سوفی بگیر تا اون فصلی که هاول به سرزمینی میره که واقعا از اونجا اومده !
گرچه ترجمه داستان آنجنان خوب نبود و خیلی جاها علائم نگارشی رعایت نشده بود و به نظر میومد قبل از اینکه داستان چاپ بشه ویراستاری نشده ولی ایده داستان و روندش اونقدر خوب بود که بشه از این ضعف، که به ناشر ایرانی برمیگرده نه خود داستان ، جشم پوشی کرد .
باید بگم این کتاب رفت توی لیست مورد علاقه هام .
قلعه متحرک هاول از اون داستان هاست که حالتون رو خوب میکنه و قابلیت این رو داره که هر جند وقت یم بار دوباره خونده بشه .
مطمئنم دلم برای سوفی ، هاول ، مایکل و کلسیفر تنگ میشه .
پ . ن : با تشکر از این دو عزیز که این کتاب رو برای خوندن به نحوی به من معرفی کردن
WindGirl : https://www.goodreads.com/user/show/1...
Nilo Begi : https://www.goodreads.com/user/show/1...

مشاهده لینک اصلی
Its pretty rare in me that I dont wanna finish a book but seriously I didnt want to finish this book as I was getting closer to the end I was becoming more upset about the fact that the book need to finish . Diana Wynne Jones writing style is fascinating. she will always stay in my heart.
=========
باید بگم که انیمیشن و داستان کتاب با هم تفاوت هایی داره اما شما رو که اذیت نمیکنه هیچ بلکه به وجد هم میاره . فیلمنامه ی فوق العاده قوی انیمیشن این داستان جای تمام بخش های حذف شده رو به خوبی پر میکنه در عوض وقتی کسی بعد از دیدن کارتون کتاب رو به دستش میگیره و شروع به خوندن میکنه بیشتر هم لذت میبره چون تازه رمز و رازهای انیمیشن براش روشن میشه و قدم به قدم کشف میکنه که صحنه های کتاب ، شخصیت ها از کجا اومدن و از چه مسئله ای الهام گرفته شدن .

راستش من خودم وقتی کتاب قلعه متحرک هاول رو دستم گرفتم هرگز تصور نمیکردم که انقدر سرش بخندم !

کل کل های هاول و سوفی ، خراب کاری های غیر عمدی سوفی و همه ی فکرایی که برعکس در میومد واقعا از درون آدم رو قلقلک میده و باعث خنده میشه .

داستان اصلا روند قابل پیش بینی و خسته کننده ای نداره هر صفحه اش پر از رمز و رازه و پر از اتفاقاتی که هیچ کس انتظارش رو نداره .

ویژگی های شخصیتی برجسته ی افراد داستان واقعا به دل میشینه ... و به علاوه یک شوک خیلی بزرگ (حداقل برای من) در فصل 11 کتاب اتفاق میافته اتفاقی که اصلا انتظارش رو ندارید مخصوصا اگه انیمیشن این داستان رو اول دیده باشید حسابی از اتفاقی که میافته جا میخورید . (نمیخوام لو بدم :دی)

همون قدری که انیمیشن صحنه های دوست داشتنی زیادی داره کتاب هم لحظات واقعا دوست داشتنی ای داره به طوری که وقتی از نیمه اول کتاب میگذره و به صفحات پایانی نزدیک میشید احساس غم میکنید که داستان داره تموم میشه و اصلا دلتون نمیخواد کتاب رو تموم کنید .

اما نگران نباشید اگه شما هم همین حس رو پیدا کردید و بعد از دیدن انیمیشن و خوندن کتاب بازم تشنه ی این شخصیت های دوست داشتنی بودید هنوز یه شانس دیگه دارید و اون کتاب دیگه ی دایانا جونزHouse of Many Ways هست که باز هم هاول و سوفی و کلسیفر و سوپرایز کوچولو مورگان (فکر میکنین کیه ؟ :)) :دی ) در کتاب حضور پیدا میکنند

دایانا جونز وقتی یه پسر بچه ی کوچولو ازش خواست داستانی با اسم @قلعه متحرک@ بنویسه ایده ی نوشتن این داستان ها به ذهنش رسیده و کلا یه داستان در مورد قلعه داره به جز دو موردی که بالاتر اشاره کردم اسم کتاب سوم @قلعه ای در هوا @ هست .

طی تحقیقاتی که من کردم بیشتر کسایی که قلعه متحرک هاول رو میشناسن از 10 بهش 10 میدن :)

این کتاب داستان بیان خیلی روونی داره که باعث میشه توش غرق بشین . گستاخی های هاول وقتی به بینی سوفی گیر میده و هی میگه میتونم قسم بخورم که دماغ درازت رو دیدم ، وقتی بهش میگه فضول خانم و تمام بحث ها و کل کل ها همه و همه حرص آدم رو در میاره اما در عین حال عاشق خودش میکنه چون که به سادگی میشه حدس زد که همه ی این ها از روی اهمیت دادن به سوفی هست . هر چند که سوفی تا لحظه ی آخر کاملا بدبین هست و طور دیگه ای فکر میکنه تا جایی که خود خواننده هم شک میکنه نکنه هاول همون قدر بدجنس باشن که همه میگن ... اما سرنخ ها یکی یکی ظاهر میشن .

یکی از فوق خنده ترین بخش های کتاب بخشیه که سوفی به دیدن پادشاه میره ... اتفاقی میافته که آدم باورش نمیشه اگه برای خودش می افتاد چه احساسی پیدا میکرد . :))

2تا از نکات جالب :

هاول همیشه عادت داره مدتها در حمام به سر ببره و دوست داره موهاش رو رنگ کنه

در انیمیشن هر بار سوفی امیدوار میشه دوباره جوون میشه بدون اینکه خودش متوجه بشه

نکات جالب کتاب رو نمیگم چون لو میره خیلی حیفه :)حالا میخوام تعدادی از بخش های محبوبم در کتاب و فیلم رو براتون بنویسم که خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم

@بزرگترین فرزند خانواده بودن یکی بدشانسی واقعی است . همه میدانند که تو اول شکست می خوری و اگر هر سه با هم به دنبال هوشبختی بروید اوضاع بدتر است .@

اولین دیالوگی که هاول در کتاب به سوفی گفت :@ چیزی نیست موش کوچولوی خاکستری@

اولین فکری که سوفی در مورد هاول کرد :@چه آدم باوقاری!@

@مادر میدونه برای اینکه کسی رو استثمار کنه حتما نباید با او بدرفتاری کنه! او میدونه تو چقدر وظیفه شناس هستی . او میدونه تو چون بزرگتر از من و لتی هستی همیشه احساس شکست میکنی . او کاملا از پس تو برآمده و تو رو وادار کرده برایش بردگی کنی . شرط میبندم به تو حقوق هم نمیده @

@لتی همیشه میگفت نگران اینه که اگه ما اونجا نباشیم تا به تو اعتماد به نفس بدیم چه بلایی سرت میاد حالا به او حق می دم که آنقدر نگران باشه@

@هاول از اینکه به چیزی اعتراف کنه متنفره@

مایکل و کلسیفر با هم :@پس مترسک واقعا وجود داره ؟@ هاول :@اوه راستی ؟ غیب گفتین ؟@

هاول : @ تو حس ششم بی نظیری داری سوفی . هیچ چیز از تو در امان نیست . اگه قرار بود به دیدن دختری برم که وسط اقیانوس روی یک کوه یخی زندگی میکرد دیر یا زود سربلند میکردم و تو رو میدیدم که بالای سرم پرواز میکنی . در واقع اگه اینطور نشه ازت نا امید میشم @

هاول :@سوفی دوباره فاجعه می آفریند@

سوفی گفت : @مرده است ؟@صدایی در ذهنش گفت : اما او که تا یه ساعت پیش زنده بود ! مرگ همین است . مردم زنده اند و ناگهان میمیرند !

هاول :@چهار اسب و ده مرد! اونهم فقط برای خلاص شدن از دست یه پیرزن خرفت . تو چه بلایی سر پادشاه آوردی ؟@

یکی از زیباتریم دیالوگ های انیمیشن : هاول به سوفی :@حالا من یه نفر رو دارم که بخوام ازش محافطت کنم ،تو @

مشاهده لینک اصلی
قلعه حرکت Howls به هر دلیلی، موفق نشد اولین بار که چندین سال پیش خواندن آن را داشتم، مشغول به کار بود، اما بار دوم کار خیلی بهتر شد. من واقعا برای سوفی، شخصیت اصلی احساس کردم، احساس می کنم که خیلی ترسو، به دام افتاده و نا امید کننده است که وقتی که شی (ناعادلانه) با لعنت تبدیل می شود که او را از یک زن جوان تبدیل به یک جنون قدیمی، در واقع او را آزاد تر از یک. او کار خود را در روستای خود ترک می کند و به دلیل فقدان گزینه ای بهتر، خودش را (بدون نیاز به درخواست مجوز) به قلعه عجیب و غریب جادوگر هویل می برد، جایی که سحر و جادو و جادوگر هوا را پر می کنند. بدیهی است که جادوگر جوان به یک خانه دار نیاز دارد. آتش سوزی در قلعه ها شومینه اسرارآمیزی سوفی را به شکستن @ قرارداد @ بین خود و وو، و او امیدوار است که شاید Howl و دیو می تواند کمک به شکستن لعنت بر او نیز. طبیعت و استفاده از سحر و جادو در این داستان بود کاملا خلاق. به عنوان یک انگلیسی سابق انگلیسی، من واقعا لذت بردم که چگونه جان Donnes poem @ Song @ (Go و گرفتن یک ستاره سقوط @) به داستان کار می کرد. قطعه گاهی اوقات گیج کننده بود، و من آرزو چیزهای کمی بهتر توضیح داده شده بود. من همچنین فکر کردم که پایان دادن به پایان نامه ها خیلی شتابزده بود. اما به طور کلی آن را جذاب و سرگرم کننده خواند، و امتیازات جایزه برای درجه فوق العاده بالا از اصالت را دریافت می کند. افزایش رتبه من از 3 ستاره به مشتاق 4. بررسی اصلی: بر روی کاغذ من باید این کتاب را دوست دارم، اما آن را فقط گرفتن نیست من زمانی که سعی کردم آن را حدود 10 سال پیش بخوانم، * و من نیمی از آن را نابود کردم. من دوباره آن را در کتابخانه دیگر برداشتم و من قصد دارم به آن یک شات دیگر بدهم. * بدیهی است وقتی که من 3 ستاره به آن دادم، یا از شهرت کتابهایش به شدت دلسرد شدم. من می دانم که اگر اکنون آن را ارزیابی کنم، اما منتظر انجام این کار هستم تا زمانی که Ive دوباره آن را بخوانم.

مشاهده لینک اصلی
قبل از Hayao Miyazaki ساخته شده @ Hawls Moving Castle @ به یک انیمیشن انیمیشن طولانی مدت در سال 2006 (2004 اگر شما آن را در ژاپن دیدم)، این کتاب نوشته شده توسط دیانا وین جونز در سال 1986 بود. با توجه به مشکلات ذاتی ایجاد یک فیلم متحرک، میازاکی به شدت کاهش یافته و طرح رمان را برای فیلمش تنظیم کرده است. من اتفاق افتاده از هر دو فیلم و رمان لذت بردم اما پس از خواندن کتاب متوجه شدم که این طرح در رمان بسیار متفاوت است - به اندازه کافی که کتاب و فیلم کاملا متفاوت تجربه مشاهده است. هر چند، همه چیز من در مورد فیلم می گویند. به بحث در مورد کتاب: سوفی زندگی می کند @ در سرزمین Ingary، که در آن چیزهایی مانند چکمه های هفت لیگ و پنهان از نامرئی وجود دارد. به عبارت دیگر، تمام داستان های افسانه های سنتی واقعی هستند. خیلی بد نیست، به جز اینکه سوفی هاتر از ارشد ترین سه خواهر است که همه می دانند بدان معنی است که سوفی به شکست او محکوم شده است، هرگز نباید به دنبال او بماند. سوفی از سرنوشت خود رها شده است - زندگی مبهم و کمتر از موفقیت، در فروشگاه کلاه خانوادگی کار می کند. به جز این که یک داستان پری سنتی نیست و رویدادها به زودی مداخله می کنند تا سوفی را در یک دوره بسیار غیر منتظره برای یکی از بزرگترین دختران قرار دهد. همه اینها در مغازه کلاه شروع می شود، پس هنگامی که سوفی با کلاه هایی که او مرتب می کند، اتفاق می افتد اتفاق می افتد. جالب به اندازه کافی برای جلب توجه جادوگر خطرناک از پسماند. هنگامی که او با جادوگر زباله روبرو می شود، سوفی در بدن یک پیرمرد لعنت می شود، او هیچ گزینی برای رفتن ندارد و به دنبال امید به شکستن لعنت است (حتی اگر او بزرگترین دختر است). در طول راه، سوفی بر روی یک قلعه حرکت اسرار آمیز که در تپه های اینگاری قرار گرفته است، می آید. این قلعه متعلق به جادوگر هویل است که توسط دختران جوان جمع آوری شده و از روح آنها مکیدن می شود. یا بعضی از مردم می گویند که قلبشان را می خورد. @ در هر صورت، سوفی هرگز انتظار نداشت که ملاقات کند و تنها با حرکتش ادامه یابد. تا زمانی که او کار کند ماجراجویی پس از آنکه سوفی سعی می کند لعنت کند و با مشکلات خود منحصر به فرد جادویی آشنا شود، از طریق روایت های فانتزی،Howls Moving Castle @ یکی از مورد علاقه من است. جهان جونز ایجاد می کند به طور کامل تحقق پیدا می کند و حتی خسته کننده و یا محدود کردن تخیل خوانندگان نیست. تن از روایت او نیز نقطه ای است. خوانندگان رمانهای جین آستسن یا سریهایSorcery و Cecelia @ متوجه صدای روایت مشابهی خواهند شد. اگرچه این رمان عمدتا بی انتهاست، اما پروس دارای لحن جذاب و ویکتوریا است - وقت خود را برای رسیدن به این عمل آماده می کند، بهتر است که خوانندگان را با شخصیت های درگیر آشنا کند و خوانندگان را به چالش بکشد (و داستان). من همچنین این داستان را تحسین می کنم زیرا آن عاشقانه، هیجان و کاملا جذب می شود. حتی در 329 صفحه، رمان خیلی کوتاه است. خوشبختانه، دیانا وین جونز ازHawls Moving Castle باCastle در Air @ (1990) پیروی می کند و یک کتاب جدید با نام Sophie and Howl (@ Home of Many Ways @) در ماه مه 2008 به نمایش در می آید.

مشاهده لینک اصلی
من خیلی خوشحالم که می گویم من این کتاب را دوست داشتم این دقیقا همان چیزی بود که من اکنون می خواهم بخوانم. سال من تا کنون پر از کتاب های جدی تر با محتوای سنگین بود، اما این تعادل کامل فوق العاده و نادان بود. سوفی و ​​دو خواهر او در یک فروشگاه کلاه با تنها نامزدی خود را برای شرکت از زمان مرگ ناشی از پدر خود کار می کنند. او یکی از بزرگترین سه نفر است، او قبول کرده است که او برای یک زندگی بسیار متدین است. هنگامی که جادوگر بدنام از زباله سئوفی را به بدن یک زن سالمند لعنت می کند، او به طور تصادفی خود را در وسط یک ماجراجویی پیدا می کند که چیزی غیر از او است. من فقط می خواهم بگویم که من معمولا از فانتزی درجه میانه برخوردار نیستم. به طور معمول یک کیفیت عادی برای سبک نوشتن درجه میانی وجود دارد. آن را پر از سناریو های مسخره است که در نهایت احساس مانند آن فقط رقابت است که می تواند عجیب ترین. من می توانید ببینید که چرا دیگران از این لذت بردن، اما به طور کلی من سبک من نیست. به خصوص دخترانی که در یک کشتی از ساختارشان غرق کرده اند. من فقط نمیتوانستم به این کتاب بپردازم تا زندگیام را نجات دهم، بنابراین معمولا از این ژانر دور ماندن، به جز توصیهها. اما این!\nCutest کتاب. Ever.Sophie چنین شخصیت لذت بخش است. من عاشق تماشای معامله او با دیوانگی در این کتاب شدم! Shes هوشمندانه با یک قلب مهربان و یک مدل شگفت انگیز برای کودکان است. من نیز از تمام شخصیت های ثانویه این کتاب لذت بردم، این بازی کاملا از کیک ها بود. Calcifer و Howl با صدای بلند خندیدند و حتی کوچکترین مایکل به من زل زده بود. در این حالت، نوشتن عجیب و غریب واقعا به مزیت storys کمک کرد. این به اندازه کافی عجیب و غریب به من این احساس غم انگیز، احساس طعنه آمیز است. من این را توصیه می کنم برای افراد در تمام سنین! این کاملا با اهدافی که برای رسیدن به آن تعیین شده، مطابقت دارد. من بسیار هیجان زده به تماشای سازگاری فیلم میازاکیس در حال حاضر که Ive رمان را خوانده ام. بادی دخترش سلست را خوانده ام!

مشاهده لینک اصلی
چطور این فیلم خیلی متفاوت از فیلم است ؟! من این را با یک غفلت بردم چون من فیلم Miyazaki را تحسین میکنم، اما این یک داستان کاملا متفاوت است. و من نمی توانم باور کنم من در مورد یکی از فیلم های مورد علاقه من می گویند، اما من دوست دارم این کتاب waaaay بیشتر.

مشاهده لینک اصلی
پس از اتمام کار Castle Moving Castle، بلافاصله گوگل به «دیانا وین جونز» رفت تا چند کتاب دیگر را در این مجموعه ببینم. اولین چیزی که متوجه شدم «مرگ» بود: 26 مارس 2011. واکنش من \"WTF\" بود؟ و ما فقط آشنا هستیم. این کتاب با افتخار آغاز می شود: \"در سرزمین اینگاری، جایی که چیزهایی مانند چکمه های هفت لیگ و پنهان های نامرئی واقعا وجود دارد، این بسیار بدبختی است که بزرگترین سه. این بدبختی بر روی سوفی هاتر 18 ساله است که در حال ارائه کمک به مادرش برای فروش کلاه در کلاه خود است *. او در حال ساختن این کلاه احساس تنهایی و صحبت کردن با آنها مانند تام هانکس در فیلم Castaway با واللیبال خود، ویلسون، صحبت می کند. به زودی یک جادوگر از فروشگاه او بازدید می کند و به زودی بدون هیچ دلیلی ظاهر می شود او را به یک زن بسیار پیر تبدیل می کند. در ابتدا با این حالت بی نظیر (به علت شوک) این وضعیت ناگوار را پذیرفت و به زودی مادرش را ترک می کند تا راهی برای برداشتن نفرین پیدا کند. او در نهایت به طور عمدی باعث جادوگری Howl می شود که او را به عنوان نگهبان خویش برای \"قلعه متحرک\" اش به عنوان مدافع خود به عنوان مدرک کارشناسی ارشد خود به رسمیت شناخته است، زیرا به طور مداوم در کشور رامنی می کند. \"او عجیب بود. سوفی، به عنوان یک دختر، با رفتار خجالت زده بود. او به عنوان یک پیرمرد، آنچه را که او انجام داده بود یا گفت، ذهن نداشت. او متوجه شد که یک امداد بزرگ است. آنها کلیدی برای درخواست تجدید نظر از قلعه حرکت Howls جذابیت هستند. من معمولا از کتاب YA خواسته ام که بخشی از آن یک حافظه نسبتا دور برای من است و من کتاب هایی درباره نوجوانان سکسی که با دولت های دودوپیک مبارزه می کنند، کافی داشته ام. با این حال، توسط سازگاری فیلم متحرک 2004 Studio Ghibli متعجب شدم. کارگردان هیائو میازاکی افسانه ای در میان طرفداران انیمه و یک هنرمند با ظاهری با استعداد است که کارهای او همیشه با تصاویر گرافیکی منحصر به فرد و شگفت انگیزی روبرو می شود. بنابراین اگر او کتابی را که توسط یک نویسنده انگلیس خوانده می شود، چیزی در مورد ارزش انطباق بداند، باید چیزی ویژه ای داشته باشد. Howls Moving Castle غریب و جذاب است به طوری که به من یادآوری Jonathan Strange \u0026 amp؛ آقای نورل. با این حال، Moving Castle Howl به خواننده ی چندان جوانتر است، پروس Lessus-austen-tatious (به سکه یک کلمه) و بسیار کوتاه تر است. این شخصیت های عجیب و غریب، حیرت انگیز و حیرت انگیز با ویژگی های سرگرم کننده ای است که از کاریکاتور بودن جلوگیری می کند. علاوه بر دو شخصیت مرکزی سوفی و ​​هوول، من کاملا شخصیت شخصیت \"کالسیفر\" را دوست دارم که یک دیوانی به معنای واقعی کلمه است که در قلعه به عنوان یک شومینه و اجاق آشپزی عمل می کند. مطمئنا، او در حال حاضر از طبیعت جالب است، اما او همچنین دارای شخصیت شگفت انگیز ذهنی است. قلعه خود یک اختراع شگفت انگیز است، توانایی آن در حرکت حتی ویژگی قابل توجه آن نیست. درب جلو به مکان های مختلف باز می شود، بسته به موقعیت دستگیره رنگی کدگذاری شده. حتی این چیز عجیبی نیست، داخل قلعه در بخش دیگری از کشور واقع شده است در حالی که همزمان درون یک قلعه متحرک قرار دارد. ذهنم راضی هستم. باید قبول کنم که در ابتدا در هنگام خواندن این کتاب از خواندن چیزی بیشتر خواسته شد، «بزرگسال»، «تاریک»، «پرخوری» و «خونریزی»؛ چیزی برای برآوردن میانگین امواج من. آه، اما دیانا وین جونز من را به تسلیم تسلیم کرد، من نیمه عاشق او بودم با صفحه 70. این کتاب اغلب لبخند را به چهره من آورد و اگر شما به دنبال راهی برای تبدیل آن فتنه انگیز بود، این فقط چیزی است _________________________ * متاسفانه کلمه ی یک فروشگاه کلاه \"هاتری\" نیست، همانطور که من امیدوار بودم، اما \"موزاییک\". ** توپ والیبال تنیس، به لطف پرش، یک کلمه در مورد انیمه سازگاری فیلم انیمیشن کار زیبا از هنر است، پیچیده دست کشیده و مایع متحرک. در این عصر انیمیشن کامپیوتری مانند داستان اسباب بازی و شرک، کارهای هنری زیبا و دقیق Studio Ghibli چیزی است که ارزشمند باشد. به عنوان یک تطابق از کتاب دیانا وین جونز، در حدود 60٪ از متفکران من به منابع اصلی آن است. خانم وین جونز در این مصاحبه در پایان کلیسای متحرک Howls ذکر شده بود و به خوبی از این خبر می داد و به شدت تایید می کرد. او فهمید که فیلم یک رسانه متفاوت است و باید تغییراتی ایجاد شود. بدیهی است که آن انیمیشن بسیار خوب است، اما از کتاب کاملا متفاوت است. یک ظاهر طراحی steampunk به قلعه نامیده شده است که در کتاب وجود ندارد و شخصیت های اصلی رفتار متفاوت از همتایان کتاب خود، به ویژه آنتاگونیست â € œThe جادوگر از Wasteâ €. همچنین، Miyazakis هوول بسیار کمتر از گل سرخ نسبت به خانم وین جونز، و تمایل به برهنه دارد. انیمیشن بسیار عاشقانه و احساساتی است، اما در بعضی موارد آن را تیره تر می کند و کمتر خنده دار است. من فکر نمی کنم تغییرات در کتاب بهبود یابد، اما آنها نیازی به آن ندارند. من فکر می کنم که ابتدا باید کتاب را بخوانید تا تمام تفاوت های ظریف را درک کنید. در هر صورت، هر دو کتاب و انیمه فوق العاده در راه خود هستند و من خوشحالم که خود را به یک کپی از هر. _________________________ نقل قول های بیشتر: â € œTidying کردن آنچه در اینجا برای! â € او فریاد زدن در هاول. â € œThen شما باید از فکر ...

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب قلعه متحرک


#ادبیات اقتباسی - #داستان فانتزی - #ادبیات انگلیس - #داستان عاشقانه - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #ادبیات نوجوان - #دهه 1980 میلادی - #لیست برترین رمان های ادبیات نوجوان -
#انتشارات کتابسرای تندیس - #دایانا واین جونز - #شراره صدیق
کتاب های مرتبط با - کتاب قلعه متحرک


 کتاب کشتن مرغ مینا
 کتاب فارنهایت 451
 کتاب زشت ها
 کتاب هابیت یا آن جا و بازگشت دوباره
 کتاب الدست
 کتاب سه گانه ی ناهمتا